Institut pro ekonomickou
a ekologickou politiku

člen EAcademia logo

Účastníme se

Přednášíme na mezinárodních konferencích a workshopech. Zveme významné zahraniční odborníky k přednáškám v České Republice.  V rámci projektového řízení organizujeme konference a setkání v užším vědeckém kruhu i s účastí zainteresované veřejnosti.

 

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and suitImage may contain: 2 people, people smiling, people standing and outdoorImage may contain: 1 person, smiling, indoor

 

 

Přednáška australského profesora Johna Sheehana na FSE UJEP

V listopadu 2017 přijal naše pozvání prof. John Sheehan z University of Technology Sydney, který je předním odborníkem na oblast vlastnických práv. Přednáška na téma „Innovative Instruments of the Land Governance: Transferable Development Rights in Australia“ se zabývala problematikou eroze australského pobřeží a potřebou přesouvat vlastníky pobřežních pozemků více do vnitrozemí. 

 

 

 

12. SDEWES Conference, Dubrovník

Ve dnech 4.–8. října 2017 proběhl v chorvatském Dubrovníku 12. ročník prestižní konference k udržitelnému rozvoji energetiky, vodohospodářských a ekologických systémů (SDEWES Conference). V rámci projektu CE-HEAT financovaného z programu Interreg Europe zde IEEP spoluorganizovalo speciální sekci na téma „Využití potenciálu odpadního tepla ve střední Evropě“. Ondřej Vojáček v rámci sekce přednášel o preferencích obyvatel týkajících se využívání odpadního tepla. 

 

 

7th International Conference on Flood Management, Leeds

V září 2017 přednášela Lenka Slavíková na mezinárodní povodňové konferenci v britském Leedsu na téma přírodě blízkých povodňových opatřeních ve městech.

Prezentace: Acceptability of small-scale urban flood protection measures as a complement to large catchmentwide measures

 

 

ESEE 2017, Budapešť

V červnu  2017 se Lenka Slavíková účastnila mezinárodní konference Evropské společnosti pro ekologickou ekonomii s názvem Ecological Economics in Action: Building a Reflective and Inclusive Community v maďarské Budapešti s příspěvkem na téma povodňové zranitelnosti měst.

Abstract: Financial Schemes For Flood Recovery in Flood-Resilient Cities

 

 

Dresden Nexus Confrerence

V květnu 2017 prezentoval Jiří Louda poster o zelené a modré infrastruktuře ve městech na mezinárodní konferenci v německých Drážďanech s názvem Sustanable Development Goals and NEXUS APPROACH: Monitoring and Implementation.

Poster: Green and Blue Infrastructure: An Opportunity for Resilient and Sustainable Cities? 

 

 

XVI. World Water Congress, Cancun

Na přelomu května a června 2017 se Jan Machač a Jiří Louda účastnili 16. světového kongresu o vodě v mexickém Cancunu, největšího světového setkání odborníků zabývající se vodními zdroji a jejich správou.

Poster 1: Disproportionate cost assessment according to the WFD

Poster 2: How to Successfully Achieve Urban Adaptation Using Green and Blue Infrastructure