Institut pro ekonomickou
a ekologickou politiku

člen EAcademia logo

Spolupořádáme CZECH ENVI THESIS

page1image392 page1image560 page1image728

S FINALISTY PRVNÍHO ROČNÍKU O NEJLEPŠÍ ABSOLVENTSKOU PRÁCI NA TÉMA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ BUDE DISKUTOVAT ONDŘEJ VETCHÝ

První ročník celonárodní soutěže o nejlepší absolventskou práci v oblasti životního prostředí se chýlí ke konci a soutěž zná svéfinalisty!

Finálové kolo bude veřejně k vidění 27. 11. v Ústí nad Labem. Pět nejlepších studentů bojující za přírodu zde představí své práce a bude je obhajovat před širokou veřejností a předními českými odborníky. Zvídavéi nenadálé dotazy můžeme očekávat od vědecké rady, ve které zasedne například bývalý ministr životního prostředí Bedřich Moldan nebo předsedkyně Komise pro hodnocení dopadů regulace při Legislativní raděvlády Jiřina Jílková.

Cílem každého autora tak bude přesvědčit přítomné o tom, že jeho přístup a řešení bylo nejpřínosnější. Jaká z prací, která do finálového kolapostoupila v konkurenci více než dvou desítek přihlášených prací z 21přihlášených, získá titul té nejlepší? Kdo obstojí?

Ve finále jsou práce zabývající se společenskovědními aspekty životního prostředí. Do druhého kola postoupily práce řešící využívání šedé vody, agrolesnictví jako účinným nástrojem pro boj sucha, kvalitu života a životního prostředí v Turnově, globalizaci a její vztah k udržitelnosti atéma jednorázového plastu a vliv sociálních sítích na jeho spotřebu. Práce a jednotliví autoři se budou v následujících dnech představovat na FB stránce soutěže.

Téma životního prostředí přijde na přetřes i v rámci pódiové diskuse finalistů s hercem Ondřejem Vetchým. Co můžeme dělat jako jednotlivci? Jak se staví autoři k iniciativě Fridays for future? Co by doporučili politikům? Nebo jaké herce by autoři nejlepších prací obsadili do filmu, kdyby měli možnost na téma své práce takový film natočit? Obdobné vážné i neformální otázky budou náplní hodinové debaty Ondry Vetchého, zatímco vědecká rada bude rozhodovat o absolutním vítězi prvního ročníku.

V rámci vyhlášení výsledků se dozvíme, která z prací byla letos nejlepší.Její autor získá prestižní titul vítěze Czech Envi Thesis. Tři nejúspěšnější autoři si odnesou výhru ve výši 30, 20 a 10 tisíc Kč. Všichni finalisté pak vedle získaných zkušeností budou mít možnost se zúčastnit pro ně uspořádaného mediálního školení s Davidem Vaníčkem poskytnutého partnerem soutěže společností Vodafone. V rámci vyhlášení budou ceny předávat zástupci univerzity spolu se zástupci partnerů soutěže.

Přijďte se sami dozvědět něco nového o environmentálních problémecha jejich řešeních a zjistit, zda titul nejlepší práce zůstane v Ústí nad Labem nebo poputuje do Prahy, Brna či jiného města.

Soutěž Czech Envi Thesis, za podpory hlavního partnera Vodafone, jeorganizována Institutem pro ekonomickou a ekologickou politiku při Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Soutěž je organizována pod záštitou ministra životního prostředí

Richarda Brabce.

page2image8088

Finálové kolo se uskuteční 27. 11. 2019 na Univerzitě J. E. Purkyně

Červená aula, Multifunkční centrum Kapsusu UJEP (Pasteurova 1)
v Ústí nad Labem od 14:00 hodin.

Kontaktní osoba: Ing. Jan Macháč, Ph.D.

https://czechenvithesis.cz

page2image8256@czechenvithesis

page2image8424 czechenvithesis@gmail.com

page2image8752 studenti_proprirodu

page2image8920